Szkolenia BHP

Bezpieczeństwo pracy na każdym stanowisku jest wyjątkowo ważnym zagadnieniem, poruszanym w każdej firmie. Dotyczy ono zarówno podstawowego przeszkolenia pracowników odnośnie do stosowania zasad BHP, jak i przygotowania ich do bezpiecznej pracy w specyficznych warunkach. Różnorodność zagrożeń, z jakimi się spotykają na swoich stanowiskach, jest bardzo duża, podobnie jak charakter i konsekwencje, które z nich wynikają. Dlatego też szkolenia BHP stanowią stałą pozycję na liście przygotowania zawodowego i obowiązków pracownika czy pracodawcy.

Świadczymy usługi związane ze wdrażaniem procedur i przepisów BHP w firmach. Jedną z form wsparcia, jakie oferujemy przedsiębiorcom, jest bogata oferta kursów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia BHP mają charakter ogólny i są skierowane do szerokiej grupy kandydatów. Organizujemy też specjalistyczne szkolenia BHP, przeznaczone dla konkretnej grupy zawodowej i osób, które pracują w otoczeniu specyficznych czynników ryzyka.

Ocena ryzyka zawodowego

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy
Na czym polega analiza i ocena ryzyka zawodowego? Dzięki niej określa się możliwie najlepszą w określonych warunkach ochronę zdrowia i życia pracowników w pracy. Osiąga się to poprzez wyeliminowanie zagrożeń związanych z danym stanowiskiem lub – jeśli jest to niemożliwe – przez odpowiednie ograniczenie ryzyka powiązanego z nimi.

Podczas oceny bada się wszystkie czynniki, które mogą być powodem urazu lub pogorszenia się stanu zdrowia pracownika.

Ocenę ryzyka zawodowego przeprowadza się zawsze dla wszystkich stanowisk: stacjonarnych, niestacjonarnych oraz prac wykonywanych na co dzień i przeprowadzanych okazjonalnie.

Wystawiamy kartę oceny ryzyka zawodowego. Dokument, który powinien zawierać charakterystykę stanowiska pracy oraz wykaz osób, które dokonywały oceny.

Jeśli zachodzi potrzeba lub konieczność ze strony pracodawcy, można w każdej chwili rozszerzyć zakres karty, czyli rozbudować ją np. o informacje związane ze wdrożonym systemem zarządzania bezpieczeństwem pracy czy takie, które są niezbędne do spełnienia wymogów specjalnych.

Opracujemy kartę oceny ryzyka zawodowego dla każdego stanowiska pracy.

Ochrona środowiska

Zagadnienia ochrony środowiska są od wielu lat aktualnym tematem podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Uchwalane prawo w ostatnich latach i miesiącach wprowadziło wiele obowiązków oś, których zrozumienie i prawidłowe stosowanie wymaga specjalistycznej wiedzy i czasu. Tempo i mnogość zmian narzucają konieczność nieustannego śledzenia przepisów, by działalność była zgodna z przepisami ochrony środowiska.

Ochrona środowiska dla firm

Każda inwestycja, generowanie odpadów i zanieczyszczeń powietrza wymaga specjalnych pozwoleń i koncesji. Niekiedy nawet pobór wód i odprowadzanie ścieków można prowadzić dopiero po uzyskaniu stosownych pozwoleń. Wbrew pozorom, stosowanie się do przepisów, nie musi ograniczać w znaczący sposób zysków firmy. Ponadto działalność w zgodzie z prawem oś uchroni przed wysokimi karami za uchybienia w tej dziedzinie.

Szkolimy. Doradzamy. Wykonujemy opracowania i uzyskujemy decyzje i zezwolenia, również raporty BDO czy KOBiZE.

Szkolenia „Pierwsza pomoc”

Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu zachowania się w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia życia. Forma kursu i sposób przekazywania wiedzy i umiejętności są przystępne i zrozumiałe dla osób nie mających na co dzień kontaktu z medycyną.

Oferujemy wysoką, profesjonalną jakość szkoleń w zakresie teoretycznym i praktycznym. Kursy prowadzą ratownicy medyczni z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i edukacyjnym.

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów oraz praktycznych ćwiczeń. Szczególny nacisk kładziemy na praktyczną stronę szkoleń.

Usługi P-Poż

  • instrukcje bezpieczeństwa pożarowego;
  • kontrola stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zagrożenia pożarowego i wybuchowego;
  • nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie przeciwpożarowej;
  • regularne kontrole w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego;
  • kontrola wyposażenia w sprzęt pożarniczy i chemiczne środki gaśnicze;
  • wyznaczanie dróg pożarowych i ewakuacyjnych w tym oznakowanie;

Obsługa księgowo-kadrowa

  • książka przychodów i rozchodów
  • ryczałt
  • kadry
  • płace
  • roczne rozliczenia PIT

Doradztwo podatkowe w Polsce i Niemczech

  • Pełna obsługa Soka-Bau – rejestracja pracodawcy i pracowników, zgłoszenia miesięczne, wnioski o ekwiwalent
  • Pełna obsługa Zollamt – założenie konta w elektronicznym portalu zgłoszeniowym, rejestracja firmy w Zollamt, rejestrowanie/wyrejestrowywanie pracowników
  • Freistellungsbescheinigung czyli zaświadczenia o zwolnieniu z podatku budowlanego – rejestracja w Elster, ustalenie właściwości urzędu Skarbowego w Niemczech, złożenie wniosku o zwolnienie z podatku budowlanego, kontrolowanie terminów ważności Freistellungsbescheiningung